O nás

Úvod 9 O nás

Firma ACCORD PRAHA s.r.o. byla založena v roce 1999 třemi společníky (Karlem Krůtou, Josefem Netolickým a Otakarem Trachtou) jako malý rodinný podnik v počátku se zaměřením převážně na prodej a servis kancelářské techniky. Ještě v tom samém roce však získala důvěru holandské společnosti Fluid Management Europe zabývající se výrobou míchacích a tónovacích strojů pro průmysl nátěrových hmot a byla jmenována výhradním servisním partnerem pro celou ČR a SR.

V následujících letech se naše společnost začala na trhu pevně etablovat. V roce 2007 díky svému raketovému růstu zvítězila v soutěži Štika českého businessu, kterou každý rok pořádá společnost Coface Czech.

V roce 2009 byl odkoupen 100% podíl ve společnosti THORSON CHEMICAL Praha s.r.o., která byla a je výhradním dovozcem míchacích a tónovacích strojů Fast & Fluid Management a několika dalších zahraničních výrobců chemických surovin, převážně pro výrobu nátěrových hmot. Touto akvizicí zároveň došlo i k převzetí obchodního podílu významného distributora chemických surovin AVISON Chemical se sídlem v německém Düsseldorfu.

V dalších letech jsme se stali distributorem společnosti Seiko Instruments dodávající pokladní nebo štítkové termotiskárny a také distributorem průmyslových výdejních automatů od společnosti ASD Systems.

Velice významnou událostí v historii firmy byl zisk výhradního zastoupení italského výrobce automatických skladovacích systémů Ferretto S.p.a. Tato zařízení představují současnou světovou technologickou špičku. Jsou kombinací vysokého výkonu, komfortního ovládání, nezaměnitelného stylu a jsou skvělou volbou pro všechny společnosti, které hledají spolehlivé a bezporuchové skladovací systémy s vysokou úrovní technologií a bezpečnosti.